D S P - 5 3 0 0 W DEC
NO MORE PRODUCED Native| Translation
------+-----+-----+-----
Form 5.25"/FH Cylinders 3058| | |
Capacity form/unform 3000/ 3800 MB Heads 21| | |
Seek time / track 12.0/ 1.3 ms Sector/track | | |
Controller SCSI2 SI/WIDE Precompensation
Cache/Buffer 512 KB SEGMENTED Landing Zone
Data transfer rate 5.500 MB/S int Bytes/Sector 512
20.000 MB/S ext SYNC
Recording method RLL 1/7 operating | non-operating
-------------+--------------
Supply voltage 5/12 V Temperature *C 10 50 | -40 66
Power: sleep W Humidity % 10 90 | 8 95
standby W Altitude km |
idle W Shock g |
seek 30.0 W Rotation RPM 5400